Sarmīte Caune. PIETURAS. Izstāde Ungurmuižā

Gleznotāja Sarmīte Caune izstādē  ir iekļāvusi glezniecības darbus, kas tapuši pēdējos gados, tajos atrodamas māksliniecei nozīmīgas pasaules pilsētas: Parīze, Venēcija un Portugāle, Maljorka. Sarmīti var raksturot kā sajūtu mākslinieci, viņai svarīgi izjust gleznotās vietas enerģiju un spēku. Māksliniece daudz piedalās dažādos starptautiskos, tā arī vietējos plenēros un mākslas kopprojektos.

Sarmīte Caune beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un Valsts Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu, ir mākslas maģistre un Latvijas Mākslinieku savienības biedre; strādā dažādās glezniecības tehnikās, veido instalācijas un vides objektus.

“Man patīk gleznot dabā, just kontaktu ar to. Šīs sajūtas, noskaņas ielikt gleznās, ieskicējot katra mirkļa burvību. Īpaši tuvi man ir dienvidi ar sauli, vēju, krāsām – Itālija, Venēcija, Nica, Maroka, kur netrūkst saules, jūras, palmu, tuksneša smilšu. Ne tikai dienvidi un saule, bet arī ūdens – saules spēles ar ūdeni, atspīdumi, pastaiga gar jūru, kuģi  Ventspils, Liepājas ostās.”

Izstādē būs skatāmas arī gleznas, kas tapušas Parīzē divus mēnešus uzturoties Cite Internationale des Arts radošajā darbnīcā.