PASĀKUMI UNGURMUIŽĀ 2018.gada vasarā

Arī šogad Ungurmuiža gaidīs uz daudz dažādiem interesantiem notikumiem! Sekojiet līdzi sīkākai informācijai mūsu mājas lapā un Facebook profilā – https://www.facebook.com/Ungurmuiza/

Par dažiem no tiem varam jau pastāstīt:

IZSTĀDES:

01.04.- 25.06. Daces Saulītes personālizstāde “Vējš un lakstīgalas”. Sākot no 2014.gada māksliniece veido darbus jaunā tehnikā izmantojot krāsu pludinājumus uz audekla, kas atgādina ūdens atspulgus. Tajos var saskatīt gan putnus debesīs un mākoņus, gan ūdensrozes un koku galotnes, gan arī ļauties brīvai fantāzijai un emociju plūdumam. Šī būs mākslinieces 25 personālizstāde.

30.06. – 30.09. “Šonakt atkal manā pilī…” Latvijā pazīstamu un iemīļotu gleznotāju darbu izstāde – veltījums Ungurmuižai un Latvijai. Gleznotājas – Alise Mediņa, Līva Pakalne, Anna Baklāne, Kristīne Kvitka, Jana Nesteroviča, Laima Bikše, Gita Šmite, Zane Lūse, Elizabete Melbārzde, Ilvita Didrihsone, Liene Liepiņa, Ilze Laizāne, Agate Apkalne un Gita Ose.

KONCERTI:

26.05. plkst.17.00 ELLES ĶĒĶIS. ŅUJORKA->LATVIJA. Muzikāls stāsts par Ņujorkas mākslinieku grupu. Ideja, scenārijs, dziesmas, video: Laila Saliņa ( ASV), Režisore: Dita Balčus, Piedalās: Laila Saliņa un Gundars Silakaktiņš, Scenogrāfe: Izolde Cēsniece-Suipe, Kostīmi: Liene Dobrāja. Muzikāls stāsts “Elles ķēķis. Ņujorka->Latvija” ir veltīts Ņujorkas dzejnieku grupai “Elles ķēķis“, kura galvenie pārstāvji bija latviešu trimdas dzejnieki  Gunars Saliņš un Linards Tauns. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

30.06. Mazie Ungurmuižas operas svētki. Šis gads un koncerts veltīts Latvijai. Godināsim latviešu komponistus, kuri  ietekmējuši valsts tapšanu un kuru mūzika ir daļa no Latvijas kultūras identitātes. Savijot latviešu kamermūziku un opermūziku svinēsim mūsu Latvijas simtgadi. Koncertā skanēs Em.Dārziņa, Jāz.Mediņa, Alfr.Kalniņa. J.Kalniņa, A.Žilinska un Im.Kalniņa, Z. Liepiņa un J. Lūsēna mūzika. Solisti: Dana Bramane, Evita Zālīte, Raimonds Bramanis, Kalvis Kalniņš, Krišjānis Norvelis, LNOB mūziķu trio.

17.06.“Stanislav Yudin & Asnate Rancane” koncertprojekts Op.2. Pašmāju etno minimālistiskās mūzikas duets, kurā sadarbojušies džeza kontrabasists Staņislavs Judins un tautas mūzikas apvienības “Tautumeitas” vadītāja Asnate Rancāne.
Staņislavs Judins smēlies iedvesmu etniskajā, tautas mūzikā, Asnate Rancāne – improvizācijā. Duets “Stanislav Yudin & Asnate
Rancane” radies no idejas apvienot atšķirīgās muzikālās pieredzes. Kopskaņa rodas, savienojot Staņislava improvizācijas un kompozīcijas ar Asnates zināšanām par etnisko mūziku un folkloru. Oriģinālmūziku ar tautas tekstiem dueta repertuārā papildina tautas melodiju apdares. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

02.08.Klausies. Слушай. Listen” Ungurmuižā atgriežas mūzikas un vīna vakars ar mūsdienīgu džeza mūziku un dzeju. Projekts Klausies.Слушай.Listen. ir dzeja improvizētās džeza mūzikas pavadījumā, ko komponē un izpilda džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi. Projekta nosaukums ir ass un vienkāršs aicinājums ieklausīties — gan dzejā, gan mūzikā, tekstos, kas ir oriģināli rakstīti trijās valodās. 1. maijā grupai oficiāli iznāca albums “17”. Šis nosaukums ir vienlaicīgi arī paša pirmā ierakstītā skaņdarba teksta nosaukums: pirmais teksts sākas ar vārdiem “17 sekundes līdz maijam”, vēstot par pavasara gaidām, gaišuma priekšnojautu, mīlestības un pasaules izzināšanas ceļojuma priecīgo sākumu. Skaistajā vasaras koncertā Ungurmuižā izskanēs daži no albuma skaņdarbiem jaunā skanējumā, kā arī vairāki citi jaunāki stāsti. Aleksandra Line: dzeja, spoken word, Artis Orubs: sitaminstrumenti, perkusijas, Toms Mikāls: taustiņinstrumenti, efekti, Dominykas Vyšniauskas (LT): pūšaminstrumenti

12.08. Kamerkoncerts “Šūbertiāde”. Šogad jau 21.reizi Ungurmuižā gaidīsim Franča Šūberta un viņa laika biedru mūzikas cienītājus! Šogad koncertā piedalīsies jau labi pazīstami Latvijas mūziķi, kā arī starptautisko atzinību ieguvušie un šobrīd Cīrihē dzīvojošie mūziķi – Arta Arnicāne un Florians Arnicāns. Mūziķi: Arta Arnicāne, Rihards Pļešānovs, Lelde Tīrele – klavieres, Ilona Meija – flauta, Florians Arnicāns – čells, Vizma Zvaigzne – mecosoprāns, Jānis Kurševs – tenors, Pasākuma vadītāja – Evita Zālīte.

17.08. Zvaigžņu nakts Ungurmuižā. “Zem zilās debesu bļodas”. Turpinot tradīciju, jau trešo gadu Ungurmuižas restorāns aicina uz nakts restorānu senajā parkā zem zvaigznēm un brīvdabas kino, interesantām darbnīcām bērniem par visuma un fizikas likumiem.

13.10. Olga Paliy – Piano. Ukraiņu pianistes, daudzu starptautisku konkursu laureātes, Olgas Paliy solo koncerts.