No 5.augusta Ungurmuižā apskatāma izstāde FLORA MAGICA

Turpinam mūsu skaisto vasaras tradīciju ! “FLORA MAGICA” ir Anitras Bērziņas un Karine Paronjanc-Mamirovas krāšņo gleznu izstāde kura notiks jau 5. gadu. Uz audekliem plaukstošie, dzīvi apliecinošie vasaras motīvi neatstās jūs vienaldzīgus un radīs gaišu vasaras sajūtu.

5.augustā plkst. 17.00 aicinām jūs uz “FLORA MAGICA “ izstādes atklāšanu gleznainajā Ungurmuižā (Ungurmuiža. Pārgaujas nov, Raiskuma pag., Auciems).izstāde atvērta no 5.augusta līdz 30.septembrim.

Ir vasaras vidus. Ziedi zied, bites zum, un dabas maģija elpo mums līdzās.
Anitras Bērziņas audekli ir gruntēti ar grunti kuras sastāvā ir medus kuru bites nepagurstoši zuzēdamas vāc. Pelni no Līgo nakts ugunskura, kura liesmās sauli pavadot, sadeg gan Ziemassvētku egle, gan pagājušo Jāņu vainagi. Audeklos aiz ziedu vainagiem ir iegleznoti raksti, kurus nezinātājs nespēs izlasīt. Tie ir rituāli un vai tie top maģiski, es nezinu.

Karine Paronjanc ziedošās gleznas ir piesātinātas ar simboliem un rituālu atribūtiem, kuri kā mutuļojoša Kaukāzu kalnu upe atnes dzirkstošu spēku un dzidrumu. Pāvi, kalni, pērles, granātāboli un adata tie visi ir stāsti ar dziļām saknēm. Arī šos rakstus nezinātājs nespēs izlasīt. Un kamēr ziedi zied šajos audeklos jūs varat lasīt par vasaras vidus maģisko spēku.